o Kultúre

Lietanie okolo hradu Liechtenstein

Lietanie okolo hradu Liechtenstein

Prázdniny sa pomaly končia, ale ešte našťastie pár dní ostáva. Ak neviete kam sa ísť pozrieť a nechodiť veľmi ďaleko, rád by som dal do pozornosti hrad južne od  Viedne. Viem, máme aj na Slovensku veľa krásnych hradov, zámkov a kaštieľov, ale nie je ich veľa, čo sú v prezentovateľnom stave. Aj keď niektoré sú ozaj skvosty. Či už ide o Bratislavský hrad, Trenčianský hrad, Bojnický zámok, Spišský hrad, hrad na Červenom kameni a určite by som ešte chvíľu mohol menovať.

Hrad Liechtenstein („Svetlý kameň“) leží neďaleko obce Maria Enzersdorf, ktorá je súčsťou južného predmestia Viedne. Je postavený na skale v nadmorskej výške cca 300 m, na východnom výbežku Viedenského lesa, v prírodnom parku Föhrenberge. Z troch strán hrad obklopuje mestská zástavba. Hrad je známy vďaka divadelnému festivalu na počesť dramatika J. N. Nestroye.

Túto (pre neho už typickú z fotoseriálu Galanta z nadhľadu I,II,III) pozvánku nám poslal Peter Nagy. Pripojil pár záberov a video z lietania quadroptérou okolo hradu Liechtenstein pri Mödlingu , ktoré bolo umožnené s láskavým dovolením správcu hradu. Či už sa rozhodnete isť  alebo nie, dúfam že nasledujúce video a fotky Vás zaujmú, ako zaujali mňa.

Fotogaléria

« 2 z 2 »
Flying around the Castle Liechtenstein by Wien - Mödling with my Xu Gong V2 quadrocopter. With permission from the castle keeper. Mit Genehmigung der Burg Liechtenstein.
Kliknutím pridať komentár

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

o Kultúre

Občan mesta GALANTA

Viac na o Kultúre

Identita

Ondrej29. marca 2016

Život Slovákov v Anglicku

Ondrej27. februára 2016

Galanta z nadhľadu (Kaskády)

Peter Nagy7. februára 2016

LEV v zime

Miroslav Šimek22. januára 2016
Richard Simko - Mongolsko

Richard Šimko – Mongolsko – webová galéria

Miroslav Šimek13. januára 2016
Môj domov na 7 dní

MONGOLSKO – Richard Šimko

Miroslav Šimek8. januára 2016

Galanta z nadhľadu

Peter Nagy2. apríla 2015