o Galante

Len ozaj veľký chlap vie kedy odísť

Len ozaj veľký chlap vie kedy odísť

Dňa 25.6.2015 sa uskutočnilo 7. zasadnutie mestského zastupiteľstva (MsZ). Toto zasadnutie MsZ  bolo historické v tom, že významná časť poslancov  (12 poslancov z 15 prítomných)  svojim hlasovaním vyslovilo nedôveru primátorovi Petrovi Paškovi. Vzhľadom k udalostiam, ktoré sa za posledné obdobie v Galante udiali, to však také prekvapenie nie je .  Poslanci vo svojom vyhlásení prejavili nespokojnosť s riadením MsÚ, nespokojnosť s nedostatkami v predkladaní materiálov na zasadnutia MsZ  a vo viacerých prípadoch ignoráciou uznesení a odporúčaní, navrhnutých komisiami MsZ. Taktiež mu vyčítajú doterajší neetický a neprofesionálny spôsob komunikácie s poslancami MsZ a spôsob komunikácie sa istotne nezlepší ani primátorom vydanými pravidlami komunikácie a poskytovania informácií pre poslancov MsZ Galanta. Takýto dokument už nepatri do 21. storočia. Namiesto zvyšovania otvorenosti a transparentnosti v komunikácii sa zavádzajú obmedzenia?  MsÚ nepracuje s dokumentami v utajení, tak takýmto spôsobom obmedzovať spôsob komunikácie je dosť neštandardné.

Jednou zo zásadných výhrad poslancov bol už búrlivo diskutované neprijatie rezignácie ponúknutej architektom mesta a aj nepravdivé zdôvodnenie primátora, že takýto krok mal podporu u väčšiny poslancov. Určite nie som sám, kto si myslí, že takéto zásadné morálne prešľapy nie sú hodné primátora mesta GALANTA. (pozn. autora: p. Aštary sa zasadnutí MsZ od ponúknutej rezignácie ešte nezúčastnil)

Ale ako sa primátor Peter Paška vyjadril pre RTV Krea hneď po rokovaní MsZ, odstupovať sa rozhodne nechystá. Je jasné, že vyslovenie nedôvery nemá právny dopad na funkciu primátora, ale treba zobrať do úvahy, že vlastne mu vyslovilo nedôveru 7811 voličských hlasov. A to už je dosť silný argument, keď ho napríklad porovnáme s 1483 voličskými hlasmi, ktoré dosadili primátora do funkcie.  Nestojí to minimálne za zamyslenie?

Pravdou však je a to vnímam ako najväčší problém súčasnej “politickej” Galanty, že osoba primátora naďalej rozdeľuje jej obyvateľov. A to by ich mala naopak spájať. Forma komunikácie primátora je jemne povedané, neštandardná. O oficiálno-neoficiálnej facebookovej stránke si každý občan urobí názor sám. Ale ak  si zoberieme napríklad  jeho jednostranný spor s jeho protikandidátom v komunálnych voľbách s Tomi Kid Kovácsom, ktorý začal zo strany primátora krátením dotácii aj napriek inému odporúčaniu komisie športu.  Pán Kovács mu už aj napriek tomu niekoľko krát ponúkal ruku, stretnutie, ale márne.

Pán primátor, nevyčítali ste náhodou presne toto isté poslancom? Nemali by ste tu mať jeden meter? Ak sa ani pol roka od volieb primátor nedokáže povzniesť nad takéto “spory”, čo si má o tom občan myslieť? Pre mňa, ako občana bolo úplne neakceptovateľné odignorovanie “potrasenia ruky” nášho úspešného reprezentanta Viliama Tanka pred cestou na 1. Europske hry v BAKU. A to všetko len pre “spor” s p. Kovácsom a KO BOX CLUBom GALANTA. Pán primátor, ani toto nie je hodné primátora mesta Galanta … .

Keď už má náš primátor rád citáty, tak by som si dovolil dať jeden do pozornosti:

Len ozaj veľký chlap vie kedy odísť.

Kompletný dokument s výhradami poslancov si môže pozrieť v nasledovnom odkaze Vyslovenie nedôvery  alebo dole v prílohe.

Príloha:

Vyslovenie nedôvery

Vyhlásenie

Kliknutím pridať komentár

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

o Galante

Občan mesta GALANTA

Viac na o Galante

Moja pravda na dnes 16. 7. 2016

Ondrej Pravda16. júla 2016

Moja pravda na dnes 24. 6. 2016

Ondrej Pravda24. júna 2016

Moja pravda na dnes 6. 6. 2016

Ondrej Pravda6. júna 2016

Moja pravda na dnes 2. 6. 2016

Ondrej Pravda2. júna 2016

Moja pravda na dnes 26.5.2016

Ondrej Pravda26. mája 2016

Galanta – Negalanta

Ondrej Pravda26. mája 2016

Moja pravda na dnes 24.4.2016

Ondrej Pravda24. apríla 2016

Quo Vadis – Technicke sluzby mesta Galanta?

Miroslav Šimek23. apríla 2016

Moja pravda na dnes 22.4.2016

Ondrej Pravda22. apríla 2016