o Galante

Kam SMERuje Galanta?

Kam SMERuje Galanta?

350 dní je už celkom slušný kus pracovného života. Za taký dlhý čas sa musia v pracovnom živote prejaviť schopnosti človeka. Každý by si oprávnene myslel, že za prvú štvrtinu volebného mandátu, by už aj malo byť čo hodnotiť. Áno, sme už  350 dní po komunálnych volbách, ale žiaľ výsledky veľmi nevidno. Pardon, myslím tie pozitívne. Tých negatívnych je až až. A priznajme si, niektoré sú hrubo cez čiaru minimálne etiky a slušnosti.  A niektoré skutky sú ešte ďalej, keď sa s nimi musia zaoberať orgány činné v trestnom konaní. Súčasný primátor, ako štatutár mesta, mimo svojich samoreklamných aktivít veľmi nepresvedčil.  Aj keď v každom vyjadrení nezabudne pripomenúť, ako pracuje pre nás občanov. Žiaľ fakty vyzerajú ako muž vo fraku na nudapláži…

Čudné personálne “rošády”, výberové konania na mieru, už  sprevádzajú riadenie primátora od počiatku jeho mandátu. Počnúc jeho hovorkyňou a končiac “čudným divadlom” pri výbere nového prednostu. Veľkou poslednou aktivitou primátora na Mestskom úrade,  sa stala nová organizačná štruktúra . Podľa slov primátora na svojej FB stránke, ide o zmenu, ktorá má citujem: “… jednoducho zefektívniť činnosť v prospech obyvateľov Galanty.“. Pozorne som si novú štruktúru pozrel a pán primátor, nepochopil som v čom to pre mňa ako občana Galanty bude lepšie?

Budú menšie rady na úrade? Vybavím niečo rýchlejšie, alebo efektívnejšie? Pribudnú elektronické služby? Ušetríme finančné prostriedky? Začnú už konečne reálne (nearanžované) výberové konania?

Nie – vyzerá ako odpoveď na každú moju vypovedanú otázku. To čo som pochopil je, že štruktúra sa prispôsobuje osobným, politickým dohodám a potrebám. O fakte, že primátor každú kritiku nevníma ako námet na zamyslenie, ale ako signál na vyhlásenie autora za nepriateľa a to so všetkým čo k tomu patrí, už aj škoda písať. Neviem sa však zbaviť pocitu, že smer komunálnej politiky nášho primátora je presne v zmysle podobného bilboardového hesla (D)robíme pre ľudí.

Uvediem príklad. Keď som ako jeden zo skupiny občianskych aktivistov ponúkal vedeniu mesta pomocnú ruku pri rýchlom a bezplatnom zavedení portálu Odkaz pre starostu aj v našom meste,  dostali sme pozitívnu odpoveď, že určite áno. Malo ísť o jednoduchý, moderný elektronický komunikačný spôsob zadávania a vybavovania pripomienok občanov. Koniec koncov , pripomienok je vždy dosť na každom MsZ, alebo stretnutí s občanmi .  No od tej doby už ubehlo dosť času na to aby som pochopil, že ide skôr o pózu, ako o reálny záujem. Nepíšem to tu preto, že som sa toho priamo zúčastnil a moje ambície sa nenaplnili. Nie, žiadne ambície som v tomto smere nikdy nemal 🙂 . Chcel som len ako väčšina občanov, priložiť ruku k dielu a pomôcť dobrej veci. Nie je žiadnou novinkou, že neporovnateľne väčšiu angažovanosť primátor prejavuje napríklad  pri prezentácii Galantského futbalu.

Myslím, že je úplne jasné, prečo primátor a vedenie mesta preferujú radšej riešenia pre blaho občanov, kde ide o kroky s  dostatočným finančným a investičným potenciálom…

V jednom rozhovore pán Milan Lasica povedal : “Typické pre našu spoločnosť je, že Slováci všetko vydržia,..”

Pána Lasicu si veľmi vážim, ale v tomto prípade by bolo výborné, keby sa mýlil…

foto: www. galanta.sk

Kliknutím pridať komentár

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

o Galante

Občan mesta GALANTA

Viac na o Galante

Moja pravda na dnes 16. 7. 2016

Ondrej Pravda16. júla 2016

Moja pravda na dnes 24. 6. 2016

Ondrej Pravda24. júna 2016

Moja pravda na dnes 6. 6. 2016

Ondrej Pravda6. júna 2016

Moja pravda na dnes 2. 6. 2016

Ondrej Pravda2. júna 2016

Moja pravda na dnes 26.5.2016

Ondrej Pravda26. mája 2016

Galanta – Negalanta

Ondrej Pravda26. mája 2016

Moja pravda na dnes 24.4.2016

Ondrej Pravda24. apríla 2016

Quo Vadis – Technicke sluzby mesta Galanta?

Miroslav Šimek23. apríla 2016

Moja pravda na dnes 22.4.2016

Ondrej Pravda22. apríla 2016