o Galante

Galanta – Negalanta

Galanta – Negalanta
Ondrej Pravda

 

Pokračovanie mestského zastupiteľstva zo dňa 19.5. 2016 opäť nesklamalo. Tragikomické situácie okorenené výrokmi niektorých egocentrických alibistov, by si zaručene našli svoje uplatnenie i v kultúrnospoločenskom dianí. Svojou kvalitou by sa pravdepodobne priblížili ku konzumnému, a však komerčne úspešnému mainstreamu. Žiaľ to, že na pôde mestského zastupiteľstva nejde o hodnoty, zostáva smutnou skutočnosťou. Respektíve ich rebríček je zostavený až príliš subjektívne.

Primátor Paška by sa už na to mohol konečne vykašľať. Ohováranie, obviňovanie, súdy!  Osobne sa domnievam, že peniaze dokáže zarobiť i oveľa jednoduchším spôsobom. Na dôvažok ma prekvapuje, jeho dnes už naivná predstava o nadviazaní spolupráce s poslancami mestského zastupiteľstva. Môže sa jednať o akékoľvek rozumné návrhy, ku konsenzu nedôjde i keď by primátor Paška grcal dúhu. Poslanci zaujali jasný postoj nespolupracovať, ihneď po zasadnutí Petra Pašku do kresla primátora:  “Galanta – Negalanta!”

Je priam obdivuhodné, ako promptne a bez zbytočných rečí, dokážu naši poslanci spolupracovať len preto, aby bola zachovaná súdržnosť týchto zástupcov občanov, napriek tomu, že je to voči nim nespravodlivé. Spravodlivosť však musí ísť bokom. Čo ak ďalší z poslancov bude niečo potrebovať a jeho kolega ho nepodporí!? Kam by sme sa dopracovali?

Napriek jasným a konkrétnym skutočnostiam ktoré opakovane uviedol pán prednosta Psota, naši milí poslanci odklepli garáž na nekompromisný  apel pána poslanca Černého, na miesto, ktoré si jeho kamarát vybral a hotovo!!! Čo tam po nejakých skutočnostiach, ide predsa o vyšší záujem. Záujem poslancovho kamaráta. Dokonca ani pán Gaulieder nič nenamietal i keď bol oboznámený o všetkých skutočnostiach. Za iných okolností by už boli podané minimálne dva podnety na kontrolu a tri trestné oznámenia. Heslo rokovania bolo: “Pekne, svorne, spoločne!” Je možné, že to prehliadol, pretože sa mu z toľkých členstiev v rôznych komisiách spravilo nevoľno a nevnímal uvedené skutočnosti. Darmo, únava materiálu je prirodzený proces, ktorému sa jednoducho nevyhnú ani skúsení harcovníci . Väčšia pravdepodobnosť je, že šlo o účel, ktorý svätí prostriedky. “Galanta – Negalanta!”

Zlatým klincom programu, bolo z môjho pohľadu rozhorčenie pána poslanca Psotu. Samozrejme, ako člen dozornej rady Galandie, má predsa prioritný záujem podieľať sa na akýchkoľvek aktivitách spojených s revitalizáciu nášho kúpaliska. Podotýkam, že keby sa členovia dozornej rady Galandie zaujímali o jej prevádzku s rovnakou vervou i v minulosti, Galandia by sa dnes nemusela  nachádzať v takomto žalostnom stave. Zdá sa mi, že na prehnaný záujem  je už trochu neskoro. Čudné, že ich obľúbené spojenie “dobrý hospodár” nepoužívajú práve v tejto súvislosti. “Galanta – Negalanta!”

Na záver už len prejavím môj obdiv poslancom,  ktorí dokážu na internete prelustrovať firmu, ktorá by mala dopomôcť k tomu, aby sa z Galandiou konečne začalo niečo robiť. Prirodzený záujem o to, kto ju navrhol a koho sú to známi, potvrdzuje, že slovo spolupráca opäť stráca akýkoľvek význam. Možno by bolo užitočnejšie, ba priam transparentnejšie, keby firmu vybrali sami poslanci, keď im  záleží na budúcnosti Galandie. To však znamená prácu, určitú mieru zodpovednosti a prináša mnohé riziká. Jednoduchšie bude predsa len nič nenavrhovať, nechať to na kompetentných a netrpezlivo čakať na to, kedy sa vyskytnú komplikácie. Potom im to pekne spočítame. “Galanta – Negalanta!”

Samozrejme, že som zaznamenal i isté pozitíva,  ako prerozdelenie financií ohľadom revitalizácie Galandie. Ale aj ja som iba človek. Na dobré sa rýchlo zabúda, a zlé… “Galanta – Negalanta!”

44710924

4 komentáre

4 Comments

 1. Jaro

  31. mája 2016 at 7:49

  Tendencný článok bez reálneho obsahu a naviac plný gramaticklych chýb.
  Ondrej Anonym nepochopil základné veci ohľadom rozdelenia práce medzi primatorom a zastupiteľstvom. Následne vychádza z tejto nespravnej pozície a nesprávne úsudky vyvodzuje.
  Je len na našu škodu mrhať nás čas čítaním prázdnych a nič nehovoriacich tendenčných článkov.

  • Ondrej Pravda

   Ondrej Pravda

   6. júna 2016 at 22:50

   Ďakujem za Váš názor pán Jaroslav. Vo vašich štyroch vetách 2 x opakujete slovo tendenčný. Raz bez mäkčeňa. To len na margo ohľadne hodnotenia gramatiky. Tým, že Vám unikol i reálny obsah článku, neznamená, že reálny obsah nemá. “Prázdny a nič nehovoriaci tendenčný článok” je vlastne negácia, ale pravdepodobne význam slova tendenčný je Vám cudzí. Každopádne to bol môj subjektívny komentár k poslednému mestskému zastupiteľstvu, ktoré si môže každý občan Galanty pozrieť zo záznamu. Nechajme preto ľudí, nech si to zhodnotia sami. Každopádne Vám ďakujem za Váš premrhaný čas a prajem Vám veľa úspechov v profesnom i osobnom živote.

 2. insure for.com

  24. marca 2017 at 12:52

  Beautifully written…so fun to read!Thank you also for stopping by my place – I appreciate your kind words.(Btw – if you ever have any questions or just want to talk..don't hestitate to contact me)I would have done anything to talk to someone in the same boat.Have a great weekend.

 3. driver license renewal ny

  31. mája 2017 at 18:22

  Acabei de ser avisada pelo blogger que "lamenta" mas o meu comentário não foi enviado. Pois claro, com o que escrevi pondo a nu o projecto mundialista – de que esta última tragédia norueguesa foi só mais um episódio colateral – só é natural que assim seja. Mas voltarei ao assunto um dia destes. Veremos então o que sucede…Maria

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

o Galante

Viac na o Galante

Moja pravda na dnes 16. 7. 2016

Ondrej Pravda16. júla 2016

Moja pravda na dnes 24. 6. 2016

Ondrej Pravda24. júna 2016

Moja pravda na dnes 6. 6. 2016

Ondrej Pravda6. júna 2016

Moja pravda na dnes 2. 6. 2016

Ondrej Pravda2. júna 2016

Moja pravda na dnes 26.5.2016

Ondrej Pravda26. mája 2016

Moja pravda na dnes 24.4.2016

Ondrej Pravda24. apríla 2016

Quo Vadis – Technicke sluzby mesta Galanta?

Miroslav Šimek23. apríla 2016

Moja pravda na dnes 22.4.2016

Ondrej Pravda22. apríla 2016

Moja pravda na dnes 19.4.2016

Ondrej Pravda19. apríla 2016