Florbal

Florbal ICE Players Sereď – 7/A kolo dorastenci

Florbal ICE Players Sereď – 7/A kolo dorastenci
ICE PLAYERS

ŠH Gymnázium Pierra De CoubertinaValentín, neValentín, 14.2.2016 sa proste hralo 7/A  kolo florbalovej dorasteneckej ligy. S veľkým potešením môžem povedať, že  dorastenci pokračujú v dobrých výsledkoch. Na výjazd  do Piešťan sme pre maródku vycestovali v počte 11+2 aby sme odohrali 3 zápasy proti top-favoritovi ŠK 1. FBC Trenčín, proti susednému tímu FBC 11 Trnava a proti nevyspytateľnej FBC Skalica. Hralo sa v  ŠH Gymnázia Pierra De Coubertina. Dnes nás posilnila aj dievčenská zložka v podobe Lenky  Lenčéšovej a vôbec sa medzi dorastencami nestratila. Z prostredia kabíny dokonca presiaklo, že chlapci si pochvaľovali aj komunikáciu s Lenkou (samozrejme na ihrisku) .

Na úvod sme nás čakal líder ligy ŠK 1. FBC Trenčín. ktorý v  tejto sezóne nastrieľal viac ako 130 gólov počas 12 zápasov. Tréner Ondrej Balák zvolil obrannú taktiku, lebo priznajme si, všetko iné by bola vydláždená cesta  k debaklu. Musíme si priznať, Trenčín je výkonnostne ešte dosť pred nami. Taktika bola prispôsobená aj faktu, že nás čakali ešte dva zápasy, ktoré sme chceli vyhrať.  Uvedené fakty podčiarkuje aj vtipné vyjadrenie trénera: “V zápase s Trenčínom sme zvolili pasívnejšiu obranu v duchu šetrenia síl a zamerania sa na zlepšovanie brániacich oných. Majn taktik ist, skusit šjušn…“. Nakoniec sme po tuhom bránení uhrali prijateľnú prehru 1:5.

Výsledný zápis (zdroj: statistiky.szfb.sk)

Výsledný zápis (zdroj: statistiky.szfb.sk)

Po krátkej prestávke nás čakal súper, s ktorým by sme mali bodovať, keď sa chceme udržať v hre o tretiu priečku. Ide v podstate o suseda z FBC 11 Trnava, ktorá bola správne nabudená víťazstvom s domácimi Piešťanmi . Tréner zápas komentoval slovami: “…Hral sa napínavý zápas zhora nadol, ale na naše šťastie rozhodol dvoma zásahmi Alexander Práznovský doslova ostrovným štýlom florbalu (lob z obrany cez cele ihrisko a Alexander jediným dotykom konýček ponad ramienko.)...” . Zápas sme zaslúžene vyhrali a zaknihovali dva body do tabuľky.

Výsledný zápis (zdroj: statistiky.szfb.sk)

Výsledný zápis (zdroj: statistiky.szfb.sk)

Hneď po našom zápase sme nastúpili na ďalší, proti nevyspytateľnej FBC Skalica, ktorá sa tiež naštartovala proti Piešťanom. Našťastie sa kondičný deficit neprejavil a podali sme výborný výkon. Slová trénera hovoria za všetko: “…Toľko zahodených tutoviek, pološancí, celošancí tu snáď ani nebolo, a tak sme držali srdcervúci stav 3:2 až do tretej tretiny. Tu sa ale šťastena konečne uškerila aj na nás a vsietili sme 5 gólov a kombinačne sme súpera rozložili jak rozkladaciu sedačku z IKEA (IKEA ideš nám 500 Evri za product placement)…“.  🙂

Výsledný zápis (zdroj: statistiky.szfb.sk)

Výsledný zápis (zdroj: statistiky.szfb.sk)

Žiaľ, dnes si v našom klube odchytal posledný zápas v bránke Jaroslav Slamka. Proti tímu FBC Skalica podal výborný výkon, ale na to sme už pri Jarovi boli zvyknutý. Držíme mu palce pri pôsobení v novom klube.

Jaroslav Slamka

Jaroslav Slamka

 

Fotogaléria z dnešného florbalového dňa.

« 1 z 4 »
Kliknutím pridať komentár

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Florbal

Viac na Florbal

Florbal ICE Players Sereď – 8/A kolo dorastenci

ICE PLAYERS12. marca 2016

Florbal ICE Players Sereď – 6/B kolo dorastenci

ICE PLAYERS16. januára 2016

ICE PLAYERS SEREĎ – Florbalový klub

Rado10. januára 2016