Florbal

Florbal ICE Players Sereď – 6/B kolo dorastenci

ICE PLAYERS

Dňa 16.1.2016 sa uskutočnilo 6/B kolo dorastencov v peknej hale M-Šport v Trenčíne na Ostrove. Pod hradom Matúša Čáka našich chlapcov čakali na turnaji dva zápasy. Prvý zápas o 10.15 hod. s favorizovaným FBK Harvard Partizánske  a druhý zápas o 12:45 s tímom Rainbow Dragons Hlohovec.

Po viac ako hodinovej ceste zo Serede mladí hráči poctivo pristúpili k predzápasovej rozcvičke. Žiaľ, ani poctivá rozcvička pred zápasom s FBK Harvard Partizánske, nezabránila slabšiemu začiatku v prvej tretine (už sa to pomaly stáva pravidlom), ktorú prehrali 0:4.  Nepomohla ani snaha oboch trénerov verbálne nabudiť hráčov. Objektívne musíme uznať aj kvality súpera, ktorý nás pomaly ani nepustil k poriadnej strele na bránu.  V druhej časti sa hra viac vyrovnala a naši mladíci zvýšili aktivitu a už do konca zápasu neinkasovali. Ich snaha bola korunovaná gólom, ktorým skorigovali výsledok na konečných 1:4.

Výsledný zápis (zdroj: statistiky.szfb.sk)

Po vyše hodinovej prestávke nás čakal druhý zápas s tímom  Rainbow Dragons Hlohovec. Tu už chlapci nechceli nič nechať na náhodu a aktívnou hrou dostali súpera pod tlak, z ktorého rezultovali úspešné zásahy v súperovej bráne. Naš súper však trestal chyby v obrane gólmi do našej siete. V tretej tretine za stavu 5:2 v náš prospech sa tréner hráčov Rainbow Dragons rozhodol hrať bez brankára. Jeho plán slávil úspech gólom, ktorý znížil náš náskok  na 3:5 a zápas sa ešte zdramatizoval. Až gólom štyri sekundy pred koncom zápasu na konečných 3:6 poistil Jozef Berčík našu výhru v tomto zápase.

Štatistika zápasu (zdroj: statistiky.szfb.sk)